Dat Seoul de hoofdstad is van Zuid-Korea dat hoef ik denk ik niet uit te leggen. Wij hebben vier nachten in deze prachtige stad geslapen. Seoul heeft mij echt enorm verrast qua stad, veel cultuur en mooie hoogbouw maar ook authentieke wijken. De eerste twee dagen lopen we zelf door de stad en bezoeken we verschillende hoogtepunten. Maar op onze derde dag gingen we op pad met June, van Seoul dude. Bij de Seoul night walk komen we langs plekken waar we anders nooit waren gekomen.



Seoul by night
We verzamelen om 16:30 uur by Hyehwa metro station en zijn met een klein groepje van ongeveer tien toeristen in totaal. June is een enthousiaste gids die goed Engels spreekt. We krijgen ook een oortje en hij heeft een microfoon dus we kunnen hem altijd goed verstaan. De tour begint in het centrum van de wijk Jongno, waar ook één van de belangrijkste universiteiten van de stad zich bevindt. June vertelt ons meteen allerlei feiten over de schoolcultuur in Korea, erg leerzaam. Zo is er tijdens de belangrijkste toets van het jaar, geen vliegverkeer om de leerlingen niet af te leiden. School en opleidingen zijn enorm belangrijk, het maakt eigenlijk niet uit wat je studeert maar met name aan welke universiteit. We wandelen langzaam richting het Naksan park.




Stadsmuur rondom Seoul
Tijdens onze eerdere dagen in Seoul hebben we verschillende delen van de stad al verkend maar Naksan nog niet. Dus dat is erg leuk om nu te doen tijdens de Seoul night walk met gids June. Al eerder hebben we de stadsmuur zien liggen rondom de stad, maar nu zien we de muur ook echt van dichtbij. De eeuwenoude muur was oorspronkelijk 18 kilometer lang en moest de stad Seoul beschermen. Er waren vier poorten; oost, west, noord en zuid waardoor je de stad in kon komen. Tijdens de verschillende gevechten en door de tijd, was een groot stuk van de stadsmuur helaas verdwenen. Maar in 1963 werd de stadsmuur officieel beschermd en werd er ook begonnen met restauraties. De wandeling langs de stadsmuur is prachtig, June vertelt en wij genieten ondertussen van de mooie uitzichten.



Geschiedenis in Korea
Op het moment dat wij in Zuid-Korea zijn, is er weer flinke dreiging vanuit Noord-Korea. De twee Korea’s zijn al jaren in een zogenaamde wapenstilstand maar daar wordt niet altijd naar gehandeld. Het blijft een grimmige sfeer langs de grens. Doordat June een historicus is, leren wij ook van hem weer veel over deze oorlog. Zuid-Korea heeft nog steeds hoop op een hereniging van de twee landen maar Noord-Korea denk daar waarschijnlijk anders over. Ook vertelt June ons veel over de verschillen tussen arm en rijk. Helaas kent ook Zuid-Korea armoede, met name onder de ouderen. Het pensioen in Zuid-Korea is helaas niet goed geregeld waardoor er vaak nog tot late leeftijd moet worden gewerkt. De ouderen halen bijvoorbeeld karton op, of werken tijdens de spitsuren bij de metro om goede doorstroom te houden. De hele wandeling duurt ongeveer 2,5 uur en daarna geeft June ons een leuke tip voor een Korean bbq in de buurt. Daar eten we heerlijk en vervolgens gaan we verzadigd weer naar onze Airbnb terug.
Ben jij wel eens in Seoul geweest? Zou jij een Seoul night walk ook gaaf vinden? Laat het ons weten in de reacties!
Meer Zuid-Korea?
Ik ben dol op Scandinavië en ook de Caraïben zijn gewild. Zonder mijn camera ga ik nooit op reis en ook mijn notitieboekje neem ik altijd mee. Prachtig is het om mijn Aardrijkskundige kennis met de wereld te delen. Wintersport is mijn favoriete vakantie van het jaar, heerlijk. Mijn lievelingseten? Saté! Bovenaan mijn bucketlist staat momenteel Zuid-Afrika, gevolgd door Jordanië. Door mijn reis naar de Noordkaap werd ik verliefd op de wereld.